Vytvoríme Vám nový úsmev

Zirkónové korunky a mostíky vieme pripraviť a nafixovať na druhý deň.

korunka

Výhody zirkonových náhrad

Hlavnou výhodou použitia systému CEREC na vytvorenie zirkónových koruniek je rýchlosť, presnosť a vyššia estetickosť ako pri konvenčných metódach.

Spoznajte CEREC

Ak je vašim cieľom mať nové korunky, alebo mostíky ste na správnom mieste. V našej ambulancii sa venujeme estetickej stomatológii najmä prostredníctvom moderného digitálneho systému CEREC.

CEREC je počítačom podporovaný dizajnový a výrobný systém pre zubných lekárov, ktorý spája šikovné ruky zubára s moderným počítačovým systémom a jeho komponentov a  umožňuje vytvorenie protetických náhrad už do druhého dňa.

Prehrať video

Ako prebieha proces

Fáza 0.
konzultacia

Prvotná konzultácia

Pred samotným začiatkom vytvárania nových zubov je potrebné zhodnotenie aktuálneho stavu chrupu a ďasien. V prípade, že je všetko v poriadku si naplánujeme stretnutie na preparáciu zubov.

Príprava pre sken

Zuby, pre ktoré sme sa rozhodli vytvoriť korunky alebo mostíky napreparujeme do požadovaného tvaru. 

Tento úkon môže trvať 1 – 3 hodiny v závislosti na rozsahu vykonávaných prác.

Fáza 1.
pre scan 1
Scan

Skenovanie

Po úprave zubov do požadovaného stavu prichádza čas na precízne skenovanie celej ústnej dutiny. To poslúži ako základný model pre samotné modelovanie zubov. Zároveň je vybraný aj farebný odtieň, tak aby zapadal do celkového vzhľadu podľa predstáv.

Skenovanie 3D skenerom trvá do 3 minút.

Dizajnovanie

Vytváranie 3D modelu koruniek sa vykonáva v špeciálnom programe ,v ktorom dokážeme zubné korunky a mostíky individuálne navrhnúť.

V závislosti od rozsahu môže dizajnovanie trvať  30 – 90 minút. 

dizajnovanie
frezovanie

Frézovanie

Nadizajnovaná protetická práca je odoslaná do frézy, ktorá ju z vloženého zirkónového disku vyfrézuje.

Farbenie a sintrovanie​

Po dokončení frézovania je protetická práca ručne doleštená a dofarbená podľa vybranej farby. Pre získanie maximálnej pevnosti a estetiky sa musí zirkónová práca vysintrovať v špeciálnej peci na 1500 °C.

farebenie
fixovanie

Fixácia hotovej práce

Hotové korunky sa fixujú na napreparované zuby pomocou špeciálneho cementu, ktorý zabezpečuje pevné a trvácne spojenie s existujúcim chrupom. Následne sa dolaďuje záhryz tak, aby ste protetickú náhradu vôbec nevnímali.

pred_1Po_1
pred_3po_3
pred_6po_6
pred_2po_2
pred_4po_4
pred_7po_7